Offering you a complete choice of products which include led street light pole, ms outdoor street light pole, street light pole, decorative lighting pole, modern street light pole and dual arm led street light pole.
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Height | 3 m |
| Pole Shape | Square |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Decorative |
| Lighting Color | Cool White |
| Surface Finish | PP Powder Coated |
| Foundation Plate Thickness | 250x250x8mm |
| Certification | ISO 9001:2015, CE, ROHS |
| Light Source | LED |
| Dimensions | 122x61x3mm |
| IP Rating | IP 65 |
| Wattage | 32W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Height | 9m |
| Pole Shape | Tubular |
| Pole Type | Single Arm, Dual Arm |
| Arm Type | Single Arm |
| Shape | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | CW/NW/WW |
| Surface Finish | PP Powder Coated |
| Foundation Plate Thickness | 250x250x8mm |
| Certification | ISO 9001:2015,CE,ROHS |
| Light Source | LED |
| Dimensions | 75x25x2.5mm |
| Bottom Size | 145x82x3 mm |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | 32W,50W |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Street |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 3 M |
| Body Material | Iron |
| Pole Shape | Square |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Square |
| Lighting Color | CW/NW/WW |
| Brand | Yamuna |
| Usage/Application | Garden/Commercial |
| Foundation Plate Thickness | 250x250x8mm |
| Certification | ISO 9001:2015, CE, ROHS |
| Light Source | LED |
| IP Rating | IP 65 |
| Wattage | 32W, 50W |
| Height | 3MTR |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Treatment | PP Powder Coated |
| Size | 100x100x3mm |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Height | 3 m |
| Pole Type | Single-Arm |
| Pole Height | 3 m |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Decorative |
| Lighting Color | Cool White |
| Surface Finish | PP Powder Coated |
| Foundation Plate Thickness | 250x250x8mm |
| Certification | ISO 9001:2015, CE, ROHS |
| Light Source | LED |
| Dimensions | 122x61x3mm |
| IP Rating | IP 65 |
| Wattage | 32W |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Height | 5 Meter |
| Pole Shape | Tubular |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | PP Powder Coated |
| Number Of Light | 1 |
| Plate Thickness Mm | 250x250x8mm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Height | <9m |
| Top Across Flats | 90 mm |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Bottom Across Flats | 155 mm |
| Usage/Application | Street |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | CW/NW/WW |
| Surface Finish | PP Powder Coated |
| Foundation Plate Thickness | 250x250x8mm |
| Certification | ISO 9001:2015, CE, ROHS |
| Light Source | LED |
| Dimensions | 122x61x3mm |
| IP Rating | IP 65 |
| Wattage | 32W, 50W |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangle |
Haresh Ramani (Partner)
Yamuna Renewable Energy
1 Near Sadhana Society, On Khari Cut Canal, Gopal Chowk Umiya Nagar Thakkar Nagar Road New Naroda
Ahmedabad - 382346, Gujarat, India