Our range of products include dual arm street light pole, single arm street light pole, promotional street light pole, ms street light pole, tubular swaged street light pole and led street light pole.
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Height | <9m |
| Pole Shape | Decorative |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Lighting Color | CW/NW/WW |
| Certification | ISO 9001:2015, CE, ROHS |
| Light Source | LED |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | 32W/50W |
| Surface Coating | PP Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Diameter | 76mm |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 3 M |
| Height | 3 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Pole Type | Single-Arm |
| Arm Type | Single Arm |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Tubular |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Cool White |
| Foundation Plate Thickness | 250x250x8mm |
| Certification | ISO 9001:2015, CE, ROHS |
| Light Source | LED |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | 32W |
| Surface Coating | PP Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Diameter | 76mm |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 Meter |
| Height | <9m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | CW/NW/WW |
| Foundation Plate Thickness | 250x250x8mm |
| Certification | ISO 9001:2015, CE, ROHS |
| Light Source | LED |
| Dimensions | 72x72x3mm |
| Bottom Size | 100x100x3mm |
| IP Rating | IP 65 |
| Power | 32W |
| Surface Coating | PP Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Height | <9m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Pole Type | Single-Arm |
| Arm Type | Single Arm |
| Usage/Application | Street |
| Material | Mild Steel |
| Lighting Color | Cool White |
| Power | 50W |
| Surface Coating | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Diameter | 89mm |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Height | 9 m |
| Pole Shape | Stepped Tubular |
| Usage/Application | Street |
| Material | Mild Steel |
| Pole Type | Tubular Swaged |
| Certification | ISO 9001:2015 |
| Surface Coating | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Diameter | 75 mm |
| Base Diameter | 250 mm |
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Height | <9m |
| Pole Shape | Square |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Decorative |
| Surface Finish | PP Powder Coated |
| Foundation Plate Thickness | 250x250x8mm |
| Light Source | LED |
| Dimensions | 60x3mm |
| Bottom Size | 89x3mm |
| IP Rating | IP65 |
| Power | 60W |
| Country of Origin | Made in India |
Haresh Ramani (Partner)
Yamuna Renewable Energy
1 Near Sadhana Society, On Khari Cut Canal, Gopal Chowk Umiya Nagar Thakkar Nagar Road New Naroda
Ahmedabad - 382346, Gujarat, India